Diskusní téma: Předškolní a školní vzdělávání

Děkuji za odpověď + škola

Ludmila Strnadová 02.05.2011
Dlouho jsem nebyla na těchto stránkách. Dotaz mi byl zodpovězen paní ředitelkou Hybešovou. Osobně proti tomu vůbec nic nemám.Zvláště pokud se přistupuje a posuzuje případ od případu individuálně.
Toto kritérium jako všeobecné mi zavání trochu klientelismem - pokud by se třeba zaměstancům na mateřské drželo místo ve školce od září do května, protože dítěti je 30.května 3 roky a dítě zaměstnance má přednost před ostatními. I pokud by onen zaměstnanec zůstával doma i nadále- třeba na další mateřské.
Něco podobného tu bylo před pár lety.Stačilo přinést potvrzení o zaměstnání od někoho známého nebo od manžela. A do školky se nedostávaly děti, kterým bylo v září 5 a potřebovaly vrstevníky. Díky za to, že je to pryč.
Mnichovická školka i škola jsou dobré a já jsem ráda, že je mohou moje děti navštěvovat. Za to dík i lidem z MÚ - Dělají co mohou.
Ještě dotaz a názor do fóra: Kolem kapacity školy bude dále probíhat diskuze?
Vize pana starosty se mi moc nelíbí (posl. Život Mnichovic) - v případě potřeby zrušit 1 stupeň na zdejší škole- Škola je podle mého názoru dobrá (a nejen mého). Obávám , že to bude likvidace prestiže školy - odejdou mnozí dobří učitelé a nedivila bych se ani paní ředitelce, kdyby skončila. Její mnohaletá práce by šla vniveč. Jistě se dají najít jiná řešení. Vždyť učit se dá třeba i v hasičárně a v Čeřovce, pronajmout prostory. Peníze jsou velký problém, ale doufám, že jejich nedostatek naše škola ustojí i bez rušení jednoho stupně. Děkuji.

Kritéria pro přijímání do MŠ

Ludmila Strnadivá 13.04.2011
Jelikož tu nejsou žádné příspěvky, moc nepředpokládám, že mi někdo odpoví. Prosím , zda si někdo nevšiml, že by kritériem při přijímání do školky byl zaměstnanecký poměr k MÚ Mnichovice. V opačném případě se kritéria měnila v průběhu přijímacího řizení. Může se to?

Re: Kritéria pro přijímání do MŠ

Admin 25.04.2011
Přepošleme Váš dotaz místostarostce pí Peckové. Osobně jsem si toho všiml. Admin

Re: Re: Kritéria pro přijímání do MŠ

Petra Pecková 26.04.2011
Dobrý den,
na základě dotazu paní Strnadové odpovídám:
Jedním z kritérií pro přijetí dítěte do mateřské školky, bylo i ono kritérium, kdy se dá přednost dítěti zaměstnance městského úřadu. Toto kritérium bylo uveřejněno dopředu, nebylo v žádném případě doplňováno v průběhu přijímacího řízení. Toto kritérium bylo zařazeno z důvodu stabilizace pracovníků v pozicích, které vyžadují odborné zkoušky a způsobilost a pracovní nasazení v odpoledních hodinách, o sobotách a nedělích, např. když se konají svatební obřady .
V tomto případě, se jedná se o pracovní pozici "matrikářka a pracovnice evidence obyvatel", která musí ke své práci prokázat ověřovací zkoušky, matrikářské zkoušky a zvláštní odborné způsobilosti, jak na úseku matriky, tak na úseku evidence obyvatel. Pro zaměstnavatele je to velice důležitá pracovní pozice, která se v případě odchodu pracovníka z této pozice, nedá zastoupit pracovníkem bez těchto způsobilostí okamžitě. Konkrétně se jedná o novou paní matrikářku, která byla vybrána ve výběrovém řízení zhruba ze 17 uchazeček. Má trvalé bydliště v Mnichovicích, je to maminka dvojčat a samoživitelka.
Také jsem se setkala i s tím, že toto kritérium vzniklo kvůli mně a mému synovi. Ráda bych uvedla na pravou míru, že na kritériích jsem se nepodílela, mému synovi je rok a půl, mám to štěstí, že u obou svých dětí jsem mohla po celou dobu pracovat díky babičce a prababičce dětí. Navíc nejsem zaměstnanec městského úřadu. Syn se narodil na konci září, takže předpokládám, že do mateřské školky se dostane nejdříve ve svých čtyřech letech. Ale třeba se podaří školku ještě trochu "přifouknout" a situace nebude do budoucna tak kritická, jako v současné době.
Moc Vás zdravím,
Petra Pecková-místostarostka

Přidat nový příspěvek

Užitečné odkazy:
http://www.mnichovice.info/ - oficiální stránky
http://www.laduv-kraj.cz/
http://sluzby.mnichovice.info/ 
Veřejné služby
http://masaze.porsnet.cz/ - kvalitní masáže
www.veterinamnichovice.cz

Odkazy spolků:
http://www.hasicimnichovice.cz/
SDH Mnichovice
http://hokej.mnichovice.cz/
http://www.fotbalmnichovice-mladez.cz/
http://www.tjmnichovice.cz/aktualne.php
http://mtb.cenytisku.cz/ MTB posázavím

http://hovory-z-duse.webnode.cz/

Odkazy škol:
www.zsmnichovice.cz/ ZŠ
http://skolka.mnichovice.info/

Odkazy podnikatelů:
www.santak.cz/
www.citroen-babis.cz/

www.vares.cz/
www.mountfield.cz
w
ww.cukrarnavpodslali.cz
w
ww.posnet.cz - komplexní služby IT

Odkazy restaurací a ubytování:
www.sibenicnivrch.cz/
www.mnichovickakrcma.cz/
www.billiardcoffee.cz
www.ogm.cz/ - hostinec u nádraží

Hudební skupiny:
http://duha-country.eu/ - mnichovická country skupina
www.vazne-nevazne.cz - mnichovická skupina

Odkazy na poskytovatele internetu:
www.creditnet.cz/ - předplacený internet
http://obsm.cz/ Komunitní síť Mnichovicko

Zajímavé odkazy z okolí:
www.pivovarkostelec.cz/ - originální česká piva a vynikající kuchyně!