Diskusní téma: Politika ve městě

How To Prevent Prostate Problems And Diseases?

Albertliall 06.06.2018
The prostate is the central part of a male's reproductive :. It secretes fluids that assist the transportation and activation of sperm. The prostate gland is located just while watching rectum, below the bladder and all around the urethra. When there is prostate problem, it will always be really really irritating and inconvenient to the patient as his urinary system is directly affected.

The common prostate medical problems are prostate infection, enlarged prostate and cancer of prostate.Prostate infection, also known as prostatitis, is regarded as the common prostate-related overuse injury in men younger than 55 yrs . old. Infections with the prostate are classified into four types - acute bacterial prostatitis, chronic bacterial prostatitis, chronic abacterial prostatitis and prosttodynia.

Acute bacterial prostatitis is the least common of all forms of prostate infection. It is a result of bacteria located in the large intestines or urinary tract. Patients may go through fever, chills, body aches, back pains and urination problems. This condition is treated through the use of antibiotics or non-steroid anti-inflammatory drugs (NSAIDs) to help remedy the swelling.

Chronic bacterial prostatitis can be a condition associated with a particular defect in the gland along with the persistence presence of bacteria inside urinary tract. It can be caused by trauma to the urinary tract or by infections via other areas of the body. A patient may go through testicular pain, lower back pains and urination problems. Although it is uncommon, it may be treated by removal in the prostate defect accompanied by the use antibiotics and NSAIDs to help remedy the redness.

Non-bacterial prostatitis accounts for approximately 90% of most prostatitis cases; however, researchers have not even to create the causes of these conditions. Some researchers think that chronic non-bacterial prostatitis occur due to unknown infectious agents while other feel that intensive exercise and lifting can cause these infections.

Maintaining a Healthy Prostate

To prevent prostate diseases, an appropriate meals are important. These are some in the actions to keep your prostate healthy.

1. Drink sufficient water. Proper hydration is essential for health and wellness and it will also maintain the urinary track clean.

2. Some studies declare that a couple of ejaculations per week will prevent cancer of the prostate.

3. Eat beef moderately. It has been shown that consuming more than four meals of beef every week will raise the chance of prostate diseases and cancer.

4. Maintain a suitable diet with cereals, vegetable and fruits to ensure sufficient intake of nutrients essential for prostate health.

The most significant measure to adopt to make certain a wholesome prostate is to go for regular prostate health screening. If you are forty years old and above, you should go for prostate examination at least once a year.

dedictvi po pani Novakove

Austova Kristina 13.10.2010
Dobry den, po precteni prispevku z 8.10. od pana Tesarika, tedy te casti kde pise o pani Novakove, jsem se osmelila vyjadrit se k veci "kocky - dedictvi po pani Novakove". Ja verim tomu, ze pani Novakova nechtela do zadneho zarizeni typu pecovatelsky dum atd. Zila tak jak sama chtela a jak ji to vyhovovalo. Horsi je to, co tu po jejim odchodu zustalo, zanedbane polodivoke kocky. Pan starosta se k tomuto problemu postavil opravdu lidsky a zajistil odchyt a umisteni do utulku. Ja jsem se zacala o osud kocek zajimat vic do hloubky, utulek v Lyse nad Labem neposkytuje veterinarni peci, pouze je tam odblesi a odcervi. Kastrace a nejake pripadne leceni tam nepripada v uvahu. Utulek na svych internetovych strankach kocky vubec k umisteni nenabizi a jak mi mistni pracovnice rekla, nikdo si je stejne neveme. Tak jaky je tedy ceka osud? Vypusti je pak nekam kde to vubec neznaji? Nebo co s nimi tedy bude dal? Konzultovala jsem tento problem se ctyrmi veterinari, pracovnicemi ruznych utulku i s Krajskou veterinarni zpravou pro Stredocesky kraj a vsichni mi potvrdili, ze nejlepsi reseni v takovemto pripade je vykastrovani vsech kocek a vypusteni zpet tam odkud se odchytli. Je to pro polodivoke kocky to nejlepsi, ony se o sebe castecne postaraji sami a hlavni je, ze se nebudou dale mnozit. Delaji to tak i velka mesta jako napr. Praha. Dnes jsem byla s jednou kockou, kterou jsem si vzala z odchytove klece u veterinare a za 100,-Kc je odcervena a odblesena + dostala vitaminovou injekci a az se trochu zklidni a vykrmi bude i vykastrovana. Vim, ze ted pred volbami to neni zajimave a dulezite tema, ale jsme preci lide a osudy zvirat by nam nemeli byt lhostejne, patri do stejneho sveta jako my vsichni. Chtela bych proto, abyste se nad tim zamysleli, jestli by ty kocky, ktere se nepodari udat do takovych utulku, kde se kocky snazi ze vsech sil inzerovat a nabizet (to v Lyse nefunguje), tak jestli by tyto kocky nemohli dozit v prostredi ktere znaji. Kocky pani Novakove jsou jako ona, pan starosta to ve svem prispevku i pise, ze by pani Novakova v pecovatelskem dome umrela po tydnu a to same ceka jeji kocky, kdyz se zavrou do klece. Jsem ochotna financne prispet na kastraci atd. jak se rika z vlastni kapsy. Nejvetsim darem je pro ne svoboda, stejne tak jako pro nas. Kdyz budou vyleceni a nebudou se rozmnozovat, nemel by v tom byt zadny zasadni problem. Nebo ano? Delaji to tak velka mesta a odbornici to doporucuji. Predstavte si Vy co mate doma kociciho milacka, jak Vase kocka po nekolika letech svobodneho zivota sedi zavrena a vystresovana v jedne mistnosti. Kocka neni pes, nemusi mit kontakt s lidmi, vystaci si sama a kocky pani Novakove jeste navic potrebuji prave tu svobodu a je v nasi moci prave tu jim dat. Dekuji za pripadne nazory k memu prispevku. Austova Kristina

ODS - kdo je kandidátem na starostu?

tes 10.10.2010
Dobrý den,
předpokládám že toto není pouze diskuse o Top09, a proto si dovolím položit dotaz lídryni kandidátky ODS paní Peckové:

Má ODS svého kandidáta na starostu města? Pokud ano, tak koho?

Děkuji za odpověď.

Martina Tesaříková

Re: ODS - kdo je kandidátem na starostu?

Petra Pecková 16.10.2010
Vážená paní Tesaříková, kandidátem na starostu, tedy spíše na starostku Mnichovic jsem já. Možnost kandidovat v komunálních volbách jsem dostala již v letech 2006 a 2002. Tehdy jsem jednoznačně odmítla. Jenže kritizovat je hrozně jednoduché. Ale věnovat mimopracovní čas, který utrhnete na úkor rodiny, svého volna a koníčků, práci v zastupitelstvu, se nikomu moc nechce. Kvůli mé práci se ale na mě čím dál častěji obraceli se svými problémy i lidé z Mnichovic. A já postupně, s přibývajícími roky, přehodnocovala svůj pohled na zapojení se do komunální politiky. Po několikaměsíčním zvažování a konzultaci s rodinou, která by v případě mého volebního úspěchu, měla opravdu frmol, jsem se rozhodla kandidovat. A v případě úspěchu bych se musela vzdát i své milované práce, kterou dělám již 16 let, vzdát se kariéry v médiích, což je rozjetý rychlík, do kterého už těžko znovu naskočíte, pokud jste se rozhodla jednou vystoupit. Ale není to pro mě žádná "oběť". Mnichovice jsou městem, kde jsem se narodila, kde po celé generace žije moje rodina, kde vychovávám své dvě děti, kde se cítím doma. Mám radost, když potkávám lidi, se kterými jsem chodila do školy, když se zdravíme ráno před školkou, kam vodíme své děti a kde moje maminka potkává své spolužačky, když jdou vyzvednout vnoučata. Je prima, když vidím babičku, jak v 82 letech jede se svými mnichovickými kamarády pravidelně každý čtvrtek tancovat. A byla bych hrozně ráda, aby takový vztah k místu, které má být domovem, měli lidé běžně. Pak by jim totiž to, co se děje kolem, nebylo fuk. Do života v obci by se zapojovali mnohem aktivněji a neměli by pocit, že všechno končí jen plotem jejich zahrady. Současně musím konstatovat, že budoucnost Mnichovic mají ve svých rukou voliči. A může se stát, i když v komunálních volbách by musel být rozdíl obrovský, že někdo bude preferenčními hlasy voličů natolik katapultován, že by bylo nejvýše spravedlivé, aby město vedl on. Pak budu doufat, že bude mít jen tolik moci, kolik bude mít osobní zodpovědnosti. S pozdravem, Petra Pecková

Top09 - kdo je kandidátem na starostu?

tes 10.10.2010
Top09 se celostátně prezentuje jako transparentní strana. Ráda bych se proto zeptala na bližší význam věty: „O kandidátovi na starostu města rozhodnou Vaše preferenční hlasy i celkové výsledky voleb v Mnichovicích“

1. Znamená to, že každý z jedenácti kandidátů je přichystán kandidovat do funkce starosty a čtyři roky v ní setrvat?

2. Bude na starostu kandidovat zastupitel Top09, který dostal nejvíce hlasů? Nebo nejvíce křížků? Nebo to bude ještě jinak? Jsou ve hře nějaká konkrétní jména?

3. Dotaz na lídra kandidátky Jana Zenkla: Honzo, pokud budeš zvolen a dostaneš nejvíce hlasů, budeš kandidovat na funkci starosty? Prosím o velmi krátkou odpověď ve stylu ano-ne.

Děkuji za transparentní odpovědi.

Martina Tesaříková

Re: Top09 - kdo je kandidátem na starostu?

Jan Zenkl 11.10.2010
Pokud se do zastupitelstva dostane Petr Schneider = 99% pravděpodobnost, hraničící s jistotou, nebudu se ucházet o místo starosty města. Honza Zenkl

Rozčarování

Martin P. 21.09.2010
Předpokládal jsem, že letošní Volby do zastupitelstva budou příležitostí pro nové lidi, pro lidi, kteří budou chtít po několika "hubených a špatných" letech zasáhnout a něco změnit. Stejně tak jako ve volbách do PS, jsem svou pozornost zaměřil k TOPce, k mému údivu jsem však nalezl na kandidátce této strany člověka, který se v uplynulých letech podílel na neutěšené situaci, ovšem tehdy za jinou stranu.
Co se dá dělat, budu hledat dál. Prostě ani po 20 letech není vůle zbavit se minulosti a dívat se do budoucnosti.

Re: Rozčarování

Karel Knetl 22.09.2010
Dobrý den pane Martine P.,

mohu prosím vědět, o kterém kandidátovi je řeč? Jsem na kandidátce TOP09 a rád bych věděl, který z kandidátů se jednomu ze zástupců veřejnosti nepozdává.

A pokud se Vám někdo na kandidátce nelíbí, máte právo zakroužkovat kohokoli jiného z této kandidátky.

Zdravím,

Karel Knetl

Re: Re: Rozčarování

Martin P. 23.09.2010
Dobrý den pane Knetle, samozřejmě to není tajemstvím a osobně myslím, že lidé, kteří bydlí v Mnichovicích delší dobu, moc dobře vědí. Jedná se o pana Mareše, který jako zastupitel města v několika (myslím až mnoha) volebních obdobích, je dle mého názoru spoluzodpovědný za neutěšený stav v Mnichovicích. Těžko mohu vinit zastupitele ze špatně odvedené práce po jednom volebním období. ovšem po cca 16 letech??? (časový horizont pouze tipuji). Samozřejmě vím, že kroužkovat mohu a také budu. A po pročtení ostatních kandidátek mi ani nic jiného nezbude, i ostatní strany a sdružení nemají mou důvěru jako celek S pozdravem a přáním mnoha úspěchů jak Vám, tak TOP09 Martin Povýšil

Re: Re: Re: Rozčarování

Karel Knetl 28.09.2010
Dobrý den Martine, díky za Váš upřímný komentář. Věřte, že já osobně jsem se rozhodl kandidovat nakonec po dlouhých váháních. Nakonec jsem se rozhodl, že chci skutečně něco změnit. A chce-li člověk něco změnit, musí se přičinit osobně. Bez toho to nejde. Nechci jen kritizovat, ale chci zároveň navrhovat řešení. Kritiků máme všude plno. Proto, když v okruhu sousedů kritizuji např. cesty v Mnichovicích nebo náměstí nebo školu, hledám východiska a řešení. Byť jsou to douhodobá řešení. Věřím, že můj elán mne při prvních diskusích s ostatními nesrazí hned v počátcích a že to nějaký vydržím. ;o) A nakonec i snad přispěju v řadě dobrých a důležítých věcí svou "trochou do mlýna". Obdobně jsem přistupoval i ke škole před rokem. Základní škole jsem se snažil za poslední rok co nejvíce pomoci. Věřím, že se hodně věcí povedla. A to jsme stále na začátku! ;o) Tudíž předpokládám, že se ještě hodně věcí ve škole podaří! A pokud to jen trochu půjde, pomohu i mateřské škole. A snad i jinde. Díky ještě jednou za Vaši upřímnou odpověď. Karel Knetl

Re: Re: Re: Rozčarování

Jan Zenkl 29.09.2010
Martine, v Mnichovicích se všichni znají, většina jede křížkovanou napříč stranami (posledně cca 80% voličů), takže tam zaklikni ty, o kterých jsi přesvědčený, že budou pro obec přínosem. Když tam bude hodně TOPkařů, budeme rádi. Měj se. Honza Zenkl

Re: Re: Re: Re: Rozčarování

Martin Povýšil 08.10.2010
Samozřejmě je křížkování velmi oblíbené (zejména na vesnicích a malých městech, kde, jak jsi sám uvedl, se všichni znají) a sám ho zvolím. Bohužel má však křížkovaný hlas menší váhu, než hlas daný celému uskupení (straně, sdružení). Také zdravím a přeji hodně křížků. Martin Povýšil

Re: Rozčarování

Michal Jirásek 28.09.2010
Srdečně zdravím, já osobně nikoho neodsuzuji, protože míra odpovědnosti za "neutěšenou situaci" je relevantní. Ta je závislá na mnoha faktorech. I kdyby odpovědnost byla, člověk se může ponaučit ze svých chyb a ostatní mu mohou dát šanci to napravit. Letošní komunální volby bude z koho vybírat a je jen na voliči, jak napsal p. Knetl, aby zakroužkoval toho, v koho má důvěru. Závěrem bych uvedl známé heslo "Kdo nic nedělá, nic nezkazí" Michal Jirásek

Re: Re: Rozčarování

Jiří Tesařík 08.10.2010
Dobrý den, vřele souhlasím obzváště s částí prvního odstavce. Kdyby současní zastupitelé aplikovali v tomto smyslu ono okřídlené Leninovo "Učit se , učit se, učit se", mohlo by být v Mnichovicích mnohem příjemněji.

A v souvislosti s tím mne zaujaly některé body programu TOP09, strany od které bych nejvíc očekával, že posune věci v Mnichovicích k lepšímu.

K bodu 2 programu TOP09: Má TOP09 také v úmyslu nějakým způsobem odškodňovat ty občany, kteří jsou v obci trvale hlášeni, ze svých daní platí její provoz a obec jim přitom "výhody a veřejné služby" neposkytuje a poskytovat odmítá?

K bodu 7 programu: Velmi bych se přimlouval za přidání dalšího odstavce do tohoto programového bodu ve znění: Zvolení zastupitelé budou za všech okolností bojovat proti veškerým formám diskriminace občanů a proti jejich šikanování, zde strany obce. Budou ochotni vyslechnout problémy občanů, nestranně je posuzovat a řešit. To je něco, co mi v téhle obci velmi chybí. Obzvláště po osobních zkušenostech se současným zastupitelstvem.

K bodu 8 programu: 30.9. zemřela v Mnichovicích paní Marie Nováková. Podle dostupných informací tato paní v roce 2003 uzavřela smlouvu s městem Mnichovice, ve které město přěvzalo do vlastnictví její dům a zavázalo se, že v případě její nemohoucnosti jí zajistí stravu, úklid, praní prádla, lékařské ošetření a další. Paní Nováková zemřela v zuboženém stavu a bez pomoci obce. Obec nesplnila své závazky a zároveň se zachovala odporně vůči nemohoucímu a bezbrannému člověku.
A teď vidím v programu strany, která má ve svých řadách současného zastupitele s podílem na výše zmíněné události, jehož kolega z předchozí kandidátky navíc vede sociální komisi, jak propaguje péči o seniory. Jak mám pak takové straně něco věřit?

K bodu 9 programu: Budete bránit pouze privatizaci, nebo i všem ostatním možnostem řešení veřejných služeb (outsourcing...)? Budete tak postupovat, ať to obec stojí, co to stojí? Bez ekonomických rozborů a porovnání různých možností? I když by jiné řešení bylo pro město výhodnější?

S pozdravem Jiří Tesařík.

Re: Re: Re: Rozčarování

Petr Schneider 11.10.2010
Vážený pane Tesaříku,

se zájmem jsem si přečetl Váš příspěvek, zejména k bodu 8 programu TOP 09. Po jeho přečtení jsem zvažoval podání trestního oznámení pro pomluvu, ale jelikož jsem osoba klidná a vyrovnaná, tak si dovolím reagovat pouze na tomto fóru. Pravdu jste stihl uvést pouze v první a druhé větě. Paní Nováková byla osobou svéprávnou, osobně jsem se účastnil několika jednání, kdy jí bylo nabízeno zajištění pečovatelské služby, včetně dovozu obědů, zajištění nákupů, odvozy na koupání a provedení hygieny, ze strany Veřejných služeb zajištění úklidu dvora a domku a v neposlední řadě i zajištění místa v pečovatelském domě se 24 hodinovou zdravotní péčí. Paní Nováková mohla o svém stáří rozhodovat sama a žádnou z nabízených služeb neodsouhlasila. Tak jako Vám nemohu nic nařizovat, předpokládám, že jste stále svéprávný, tak ani paní Novákové jsme nemohli zajišťovat služby, které jí nebyly po vůli. Ona si přála zemřít ve svém domečku se svými kočkami a já jsme rád, že se jí to vyplnilo. Více bych si vyčítal situaci, když by paní Nováková zemřela po týdnu někde v pečovatelském domě, předpokládal bych, že steskem. Asi jste nezažil soužití s babičkou a dědou v jednom domě, já ano a vím, jak moc si můj děda přál umřít doma, to se nedalo nahradit žádnou zdravotní péčí v jakémkoliv ústavu, i kdyby mu to prodloužilo život o rok či dva. Chtěl umřít tam, kde to měl rád a kde měl svůj domov, ne někde u cizích jak říkával. Paní Novákovou navštěvovali zaměstnanci VS, jednou byla potřeba vyměnit žárovka, jindy bylo nutné zkontrolovat půdu, jestli tam někdo není, jindy se tam zastavila naše pečovatelka, aby zjistila, zdali něco nepotřebuje, když přišel významný doplatek za spotřebu el. energie, podali jsme proti vyúčtování stížnost a reklamaci úspěšně vyřídili, ale to jsou pouze zlomky, které mne nyní napadají. Když byla v hmotné nouzi, město jí vydalo finanční hotovost k zajištění životních potřeb. Myslím si, že vedla život, který jí vyhovoval. Pochována byla tak, jak si přála, se všemi poctami, které si zasloužila.

Petr Schneider

P.S. Kdyby se k Vám z dostupných informací dostalo, že jsem byl společně se 2 zaměstnanci VS "vykrást" dne 4.10.2010 dům paní Novákové, není to informace pravdivá. V sobotu 2.10. jsem obdržel informaci, že někdo porušil zámek a petlici na vstupních vratech, proto jsme v pondělí byli zajistit veškeré cennosti, které jsme v objektu našli a ty jsou nyní uloženy v trezoru města.
Záznamy: 1 - 15 ze 23
1 | 2 >>

Přidat nový příspěvek

Užitečné odkazy:
http://www.mnichovice.info/ - oficiální stránky
http://www.laduv-kraj.cz/
http://sluzby.mnichovice.info/ 
Veřejné služby
http://masaze.porsnet.cz/ - kvalitní masáže
www.veterinamnichovice.cz

Odkazy spolků:
http://www.hasicimnichovice.cz/
SDH Mnichovice
http://hokej.mnichovice.cz/
http://www.fotbalmnichovice-mladez.cz/
http://www.tjmnichovice.cz/aktualne.php
http://mtb.cenytisku.cz/ MTB posázavím

http://hovory-z-duse.webnode.cz/

Odkazy škol:
www.zsmnichovice.cz/ ZŠ
http://skolka.mnichovice.info/

Odkazy podnikatelů:
www.santak.cz/
www.citroen-babis.cz/

www.vares.cz/
www.mountfield.cz
w
ww.cukrarnavpodslali.cz
w
ww.posnet.cz - komplexní služby IT

Odkazy restaurací a ubytování:
www.sibenicnivrch.cz/
www.mnichovickakrcma.cz/
www.billiardcoffee.cz
www.ogm.cz/ - hostinec u nádraží

Hudební skupiny:
http://duha-country.eu/ - mnichovická country skupina
www.vazne-nevazne.cz - mnichovická skupina

Odkazy na poskytovatele internetu:
www.creditnet.cz/ - předplacený internet
http://obsm.cz/ Komunitní síť Mnichovicko

Zajímavé odkazy z okolí:
www.pivovarkostelec.cz/ - originální česká piva a vynikající kuchyně!