Diskusní téma: Doprava ve městě

Dopravní situace

Miloslav 07.12.2010
Dobrý den,

rád bych reagoval na příspěvek pana Karla. Již dlouho se mi nestalo, abych s někým NAPROSTO souhlasil. Dopravní situace v Mnichovicích není nijak dramatická, až na ta místa, která popsal pan Karel. Zvlášť v tomto období, kdy každý prohrnutý centimetr má cenu zlata. Pokud někde vidím, jak do šílené kopy sněhu zapluje auto tak šikovně, že pak nevyjede, všichni mají co dělat, aby při zatáčení "nesejmuli" někoho dalšího, ať auto nebo chodce. Při následné údržbě pak kluci z VS na silnicích přímo kouzlí... Všichni nadávají, jak se uklízí málo, že je všude sníh, ale málokdo přidá ruku k dílu. Já sám odhazuji skoro polovinu ulice a není to pro radost. Každý by se měl zamyslet, že až pojede autem, nemusel by se dostat domů, zlomí si nohu... V nejhorším případě kdyby musela přijet sanitka, hasiči, policie nebo tak, čekal by na pomoc dlouho... Všichni by se měli zamyslet nad tím, jak zbytečně nekomplikovat situaci. Tím, že odhází sníh z auta nebo z chodníku přímo pod projíždějící auto v kopci, pak s vozem jedou a někde to "zapíchnou" udělají to nejhorší, co mohou. A v neposlení řadě, když se vrátím k příspěvku pana Karla, zkuste si projíždět každý den místa, která pan Karel popisuje i v tomto počasí... Myslím si, že kdyby měl každý jedno kouzelné přání, auta už by tam nestála. Musím pochválit kluky z VS, dělají maximum a lidé jim to akorát ztěžují...

Parkování

karel 23.11.2010
Zdravím, chtěl bych znát názor někoho povolaného na situaci ohledně parkování ve městě. Jedná se o to, že pokud jedu na náměstí, nedá se skoro odbočit, projet nahoru ke kostelu a zaparkovat už vůbec! Stojí tu skoro pořád stejná auta takovým způsobem, že i "pražáci" musí žasnout, co tam ti řidiči provádí... Ne jen, že obsadí všechna parkovací místa, ještě zaparkují podél silnice nahoru i dolu a vůbec jim nevadí, že tím porušují zákon o dodržení minimální šířce vozovky pro obousměrný provoz! Každý pruh má mít 3 metry a sotva tam projedu sám!!! Situace je alarmující! Dále pak v ulici Nádražní všichni zaparkují těsně před a za křižovatkou se Smetanovou ul. Dále u prodejny se zvířecím krmivem. Když odbočuji z hlavní, kolikrát to málem napálím do nějakého D....., který zrovna couvá nebo mu málem urazím dveře. Kdybych byl svi.., zavolám známému na policii a všechny by odtáhli. Co tam mají co stát?!?!?! To by se pak divili... Místo značky zákazu zastavení je tam nesmyslný zákaz vjezdu autobusů...viděl jste někdy někdo jet nahoru autobus?!?!?! A vrátím se ke křížení se Smetanovou ul. Není tam značka hlavní silnice a vozidla přijíždějící ze spodu mi již kolikrát málem zničila auto!!! Buď ať tam dají značku nebo ať připomenou těm Ho....., že pokud není značka, platí pravidlo pravé ruky!!!!!!

Re: Parkování

admin 06.12.2010
Dotaz odeslán zastupitelům města dne 6.12.2010.

Re: Parkování

Petra Pecková 07.12.2010
Dobrý den, pane Karle,
v místech, která popisujete, je dopravní situace opravdu kritická. V současném počasí obzvláště.
A máte pravdu, že na kraji Nádražní ulice působí značka Zákaz vjezdu autobusů velmi podivně. Také jsem autobus jedoucí do kopce k nádraží nikdy neviděla. Na můj dotaz mi bylo sděleno, že značka musela být umístěna povinně kvůli vlakovému koridoru a přejezdu. Vše ověřím.
Jinak souhlasím, že značka by v tomto místě měla být prioritně úplně jiná. Řidiči musí na vjezdu a výjezdu z Nádražní dodržovat spíše pravidla slušnosti a galantnosti, než pravidla silničního provozu.
Na dopravním řešení těchto kritických míst aktuálně pracujeme.
Do doby vyřešení mi nezbývá než popřát nám všem pevné nervy.

S pozdravem,
Petra Pecková-místostarostka

Re: Parkování

Ing. Petr Schneider - starosta 07.12.2010
Dobrý den,
dokáži pochopit Vaše rozhořčení zejména ve chvíli, kdy se snažíte odbočit někam, kam to nejde (z Pražské do Nádražní, když vpravo stojí zájemci lékárny, zlatnictví, či krmiv pro kočky a v protisměru z Nádražní chce vyjet asi 5 aut). Nicméně ani značka zákaz zastavení nic nevyřeší. Máte snad dojem, že značka zákaz zastavení instalovaná v ul. Ondřejovská od Masarykova nám. po Jánské náměstí v obou směrech je respektována a tudíž funkční ??? Tak jako tak ve finále dojdete k tomu, že když tam nebude policajt a nedá "autorovi" pokutu, tak tam můžete mít značek pět a stejně se najde "autor", který tam zastaví. Proto se vydáme cestou spolupráce s Policií ČR DI - Praha - východ Jih, která sídlí v Mnichovicích, aby v rámci své pochůzkové činnosti se na tento úsek zaměřili a bez pardónu pokutovali všechny, kteří poruší níže uvedené paragrafy platného zákona, protože aniž bych tam nyní instaloval jakoukoliv značku, dochází k porušení nejméně 2 § zákona č. 361/2000 Sb., jehož znalost byla u každého řidiče ověřena u zkoušek za účelem získání řidičského oprávnění.
Zákon č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu)
§ 25
(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.
§ 27
(1) Řidič nesmí zastavit a stát
d) na křižovatce a ve vzdálenosti kratší než 5 m před hranicí křižovatky a 5 m za ní; tento zákaz neplatí v obci na křižovatce tvaru "T" na protější straně vyúsťující pozemní komunikace.
Značka zákaz vjezdu autobusům byla instalována Správou železniční a dopravní cesty jako součást stavby "koridoru". Právě proto, aby tam autobus nejel, tak je tam tato zákazová značka.
Situace na Masarykově nám. není dobrá a je zejména nepřehledná. Parkoviště u trafiky zcela jistě celou situaci zachránit nemůže, ale určitě jí nezhoršilo. Komplexní řešení může přinést pouze celková rekonstrukce Masarykova nám.
S pozdravem

Petr Schneider

Re: Re: Parkování

Miloslav 08.12.2010
Dobrý den,
velice si vážím Vašeho zájmu danou situaci řešit stejně tak jako Vás osobně. Ostatní města nám mohou závidět! Máte pravdu, že nějaká značka by asi v tomto směru moc nepomohla.Odpusťte mi mou prostořekost, ale kdyby člověk pořád jen brumlal pod vousy, nic by se nevyřešilo... Vím, že by se neměla řešit každá "maličkost", to by ani nebylo možné. Nebyl by čas, finance a ani lidé. Ale jsem hrdý na naše město...proto mi není lhostejné. Panu Karlovi, stejně jako všem ostatním chodcům i řidičům přeji stejně jako paní Pecková pevné nervy. Zvláště v tomto předvánočním období...

S pozdravem

Re: Parkování

Tomáš 11.03.2011
upřímně řečeno, na náměstí v akci jsem policii viděl asi dvakrát během roku.
Že by třeba chytali kamiony, které nerespektují zákaz na 6t, to už vůbec ne.

je mi záhadou,co vůbec policie v Mnichovicích celé dny dělá...

Přidat nový příspěvek

Užitečné odkazy:
http://www.mnichovice.info/ - oficiální stránky
http://www.laduv-kraj.cz/
http://sluzby.mnichovice.info/ 
Veřejné služby
http://masaze.porsnet.cz/ - kvalitní masáže
www.veterinamnichovice.cz

Odkazy spolků:
http://www.hasicimnichovice.cz/
SDH Mnichovice
http://hokej.mnichovice.cz/
http://www.fotbalmnichovice-mladez.cz/
http://www.tjmnichovice.cz/aktualne.php
http://mtb.cenytisku.cz/ MTB posázavím

http://hovory-z-duse.webnode.cz/

Odkazy škol:
www.zsmnichovice.cz/ ZŠ
http://skolka.mnichovice.info/

Odkazy podnikatelů:
www.santak.cz/
www.citroen-babis.cz/

www.vares.cz/
www.mountfield.cz
w
ww.cukrarnavpodslali.cz
w
ww.posnet.cz - komplexní služby IT

Odkazy restaurací a ubytování:
www.sibenicnivrch.cz/
www.mnichovickakrcma.cz/
www.billiardcoffee.cz
www.ogm.cz/ - hostinec u nádraží

Hudební skupiny:
http://duha-country.eu/ - mnichovická country skupina
www.vazne-nevazne.cz - mnichovická skupina

Odkazy na poskytovatele internetu:
www.creditnet.cz/ - předplacený internet
http://obsm.cz/ Komunitní síť Mnichovicko

Zajímavé odkazy z okolí:
www.pivovarkostelec.cz/ - originální česká piva a vynikající kuchyně!